Ponuka bytov

Lokalita je dôležitá pre všetkých členov rodiny

4.07.2021

Kvalitu života snáď najviac ovplyvňuje prostredie, v ktorom žijeme. Aj to je jeden z dôvodov, prečo by mala byť voľba lokality bývania prvoradá.

Lokalita je pri výbere nového bývania rozhodne jedným z najdôležitejších faktorov. Počet izieb, výmeru aj stav nehnuteľnosti možno zmeniť, no lokalitu už nie. Preto si kvalitné mestské bývanie vyžaduje premyslený plán a jasne stanovené potreby.

Výber lokality

Odlišné pohľady na bývanie môžu byť pre celú rodinu veľakrát veľmi ťažko zlučiteľné. Nie každý potrebuje žiť blízko centra a, naopak, nie každý potrebuje bývať blízko prírody. Je potrebné uvedomiť si v prvom rade hodnotu svojho času, každodenné potreby a potom hľadať miesto, ktoré ich spĺňa. No, aj keď vyhovuje každému z nás niečo iné, niekoľko otázok pri hľadaní nového domova je zásadných pre všetkých.

Mám na dosah všetko, čo potrebujem? Ako ďaleko to mám do práce? Bude tu mať moje dieťa dostatok možností na rozvoj? Akú hodnotu bude mať byt v tejto lokalite o niekoľko rokov? Budem tu šťastný? Pýtajte sa realisticky.

Byt v meste vs ideálne mestské bývanie

Život v meste môže ponúknuť plnohodnotné a atraktívne miesto pre mladých, starších i pre rodiny s deťmi, ale na to, aby sa z mestského bytu stalo ideálne mestské bývanie, musí spĺňať určité kritériá. Dostatok zelene, ideálnu vzdialenosť od centra, blízkosť školy či škôlky, čistotu prostredia a bezpečnosť lokality, príjazdovú cestu a mnoho ďalších, na začiatku nenápadných detailov, ktoré sa zvyčajne prejavia až po nasťahovaní.

Pri plánovaní projektu PRÚDY sme si zadefinovali ako hlavný bod práve takúto „praktickosť“ pre každého. Hľadali sme miesto, kde do seba všetko zapadne a snažili sa vytvoriť podmienky pre ideálne mestské bývanie.

PRÚDY ̶ všetko na dosah

Keď sme si odkrokovali z nášho „bloku D” do centra mesta, prišli sme tam pokojnou chôdzou za necelých 13 minút.

Človek tu má „po ruke“ naozaj všetko. Rôzne vymoženosti, ktoré bývanie v meste môže ponúknuť. Občiansku vybavenosť, diaľničné napojenie, veľkorysý vnútroblok, kvalitný nový cyklochodník aj kúsok prírody priamo pod oknami. V ďalších etapách výstavby plánujeme vybudovať aj modernú škôlku, široký bulvár či obchody s každodennými potrebami. Nájdete tu presne to, čo bolo vyššie opísané ako ideálne mestské bývanie.

Úplne nový cyklochodník

Cyklotrasy majú čoraz väčší význam. Spájajú nielen nádherné miesta, ale aj ľudí samotných. Slovensko má dnes už množstvo nádherných cyklotrás a niekoľko zaujímavých cyklistických chodníkov ponúka aj Trnava s okolím. Medzi najobľúbenejšie zájazdy domácich patria napríklad Malokarpatská cyklotrasa, cyklotrasa na Dobrú Vodu či Doľany a mnoho iných.

Takúto „cyklotúru“ budete môcť vďaka cyklochodníku odštartovať priamo z vášho nového bývania. V rámci projektu PRÚDY totiž plánujeme vybudovať kvalitný a bezpečný cyklochodník. Povedie v línii pokračovania Spartakovskej ulice a napojí sa na už existujúci cyklochodník pri City Arene. Bicyklom sa tak do centra mesta či kamkoľvek inam dostanete ešte oveľa komfortnejšie.

Park už v predstihu

Parky majú v mestách veľké opodstatnenie. Pomáhajú bojovať proti znečisteniu ovzdušia, povzbudzujú biodiverzitu, pomáhajú regulovať teploty aj vlhkosť a v neposlednom rade podporujú vizuálnu krásu prostredia. Trnava má parkov niekoľko a všetky sú prekrásne. Ale čo tak vidieť zelenú oázu priamo z okna? Áno, ďalší štandard, ktorý vám PRÚDY ponúkajú kúpou jedného z bytov.

Park na skok od vášho nového domova začíname budovať už budúci rok a obyvatelia 1. etapy bytov si ho budú môcť plnohodnotne užívať. Kilometer dlhá zeleň poskytne priestor vhodný na rekreáciu, šport aj zábavu. Park bude priestranný a funkčný, plný stromového osadenia. Bude pokračovaním starého parku, ktorý kompletne zrevitalizujeme.

Kruhový objazd, nová Koniarekova aj Spartakovská

Dopravná štruktúra väčších miest je s pribúdajúcimi autami stále väčším problémom a výnimkou nie je ani Trnava. Nejeden Trnavčan si už na križovatke Clementisa, Spartakovská, Sasinkova postál v poobednej kolóne. Pre odľahčenie premávky a vyriešenie tejto problematiky tu plánujeme vybudovať dlhoočakávaný kruhový objazd.

Čo sa týka vjazdu do lokality PRÚDY, ten je riešený z Koniarekovej ulice, ako aj cez dlhodobo plánované predĺženie Spartakovskej ulice. O kompletnú rekonštrukciu cesty na Koniarekovej sa postará Trnavský samosprávny kraj, podľa zverejnených plánov už budúci rok. Obyvatelia určite ocenia, že stará betónka už nebude viac spôsobovať nepríjemný hluk. O predĺženie Spartakovskej ulice s novým kruhovým objazdom sa postaráme my.

Nech už uvažujete o bývaní v akejkoľvek lokalite, veríme, že nájdete domov, po ktorom túžite. Pri konečnom verdikte však myslite na to, že výber bytu je jedným z najdôležitejších životných rozhodnutí. Miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza, sa nedá zmeniť.


Pozrite si Váš nový byt v projekte Prúdy >>