Ponuka bytov

Nadštandard menom svetlo

18.06.2021

Keď sa povie kvalitné bývanie, tak jeden z najdôležitejších parametrov je denné svetlo. Ak patríte k milovníkom svetlých bytov, ste tu správne.

Vedeli ste, že presvetlené priestory dokážu pozitívne ovplyvniť našu náladu? Okrem toho dokáže denné svetlo v byte ešte oveľa viac. A my vám to v projekte PRÚDY doprajeme.

Maximum svetla v bytoch považujeme za ich povinnú výbavu. Preto naši architekti navrhli medzi bytovkami dostatočný priestor a všetky byty majú nadštandardne vysoké okná.

Ako na nás svetlo vplýva?

Štúdií bolo uskutočnených mnoho a verdikt rovnaký. Svetlo má nenahraditeľný vplyv na procesy nášho organizmu. Je kľúčovou ingredienciou pre naše psychické i fyzické zdravie.

Okrem uvoľňovania serotonínu, nazývaného aj hormón šťastia, riadi absorpcia slnečného žiarenia napríklad aj látky, ktoré zaisťujú bdelosť a koncentráciu. Svetlo má výrazný vplyv na našu náladu a aktivitu. Ak máme tendenciu vybuchnúť nadšením v slnečných dňoch, zvyčajne sa cítime o to bezmocnejší počas daždivých a zamračených dní. Dôvodom je príliš málo svetla. Nedostatok denného svetla vedie aj k zvýšenej produkcii melatonínu ̶ hormónu spánku. Ten je zodpovedný napríklad za depresiu, ktorú zažívame najčastejšie v zime.


Minimum baktérií

Odpoveď na otázku, ako na nás svetlo vplýva je teda jasná. Robí nás pozitívnejšími a zdravšími. No to nie je všetko. Podľa prieskumov zaoberajúcich sa vplyvom slnečného žiarenia na prach a baktérie v interiéri, sa v izbách vystavených dennému svetlu nachádza asi o polovicu menej škodlivých mikroorganizmov. To ocenia predovšetkým alergici či astmatici, ktorých dýchacie ťažkosti sú väčšinou vyvolávané prachovými mikročasticami.

Byty plné svetla

V interiéri sú absolútne primárnym zdrojom svetla okná. Z hľadiska svetla platí, čím väčšie, tým lepšie. Z toho vyplýva jediné ̶ okenné otvory sú alfou omegou pre každú pozitívnu a harmonickú domácnosť.

Úlohou našich architektov bolo navrhnúť projekt PRÚDY tak, aby bol každý byt presvietený maximom denného svetla. Priestor medzi jednotlivými budovami je veľkorysý a dosť veľký na to, aby denné svetlo a slnečné lúče prenikli do každého jedného bytu. Zároveň platí, čím väčšie okná, tým viac svetla. Znížením parapetných dosiek sme vytvorili priestor na osadenie nadštandardne vysokých okien. Výsledkom tak nebude len dostatok svetla, ale aj luxusný vzhľad a ešte luxusnejší výhľad. Aj toto je jeden z nadštandardov, ktorý vám ponúkame v cene bytu.

Superveľké okná s vonkajšími roletami

Nadštandardne vysoké okná sú umiestnené do všetkých izieb bytov a v cene bytu sú aj vonkajšie žalúzie s pohonom. Externé rolety slúžia ako účinná ochrana pred všetkými poveternostnými vplyvmi. Chcete si ráno dlhšie pospať v prítmí, urobiť tmavé domáce kino či vypnúť kontakt s exteriérom a mať viac súkromia? Žiadny problém. My vám to umožníme. Vonkajšie rolety sú navyše vynikajúcim tepelnoizolačným prvkom, v zime dokážu znížiť náklady na teplo až o 30 %.

Denné svetlo je dnes jedným z najvyhľadávanejších benefitov bývania. Veľké okná vám v novom bývaní zabezpečia dostatočný príliv svetla, ktoré je pre človeka nenahraditeľné. Mimochodom, kto by nechcel pocit voľnosti pohľadom cez veľké okno? Pozriete sa s radosťou na akýkoľvek smer ̶ či už na moderný vnútroblok, vedľa na park či na krásne srdce Trnavy. Niektoré byty dokonca ponúkajú ešte viac. V ponuke nájdete niekoľko bytov s predzáhradkami, s loggiami so vstupom z obývačky či spálne a v ponuke sú aj tri exkluzívne 4-izbové byty na najvyššom poschodí s terasami.


Pozrite si Váš nový byt v projekte Prúdy >>