Akciové ceny

Zimná turistika v okolí Trnavy? Bohatá a nádherná.

Vieme, že teplo vášho nového domova je láskavé a vy si ho s plnými dúškami užívate. No čo keby vás inšpirujeme zimnou krásou, ktorá vás obklopuje? Po našich tipoch možno aj vy pocítite túžbu oprášiť zimnú výbavu a vydať sa naproti snehovému dobrodružstvu. Zimná turistika má svoje čaro, a práve oblasť Trnavy a jej okolia sú k tomu ako stvorené. Zážitky, ktoré vás tu čakajú, sú ako z rozprávky – a čo môže byť krajšie ako predvianočný čas strávený v objatí prírody?

Zimné turistické skvosty v okolí Trnavy

V objatí Malých Karpát

Severozápadne od Trnavy sa rozkladá malebná príroda Malých Karpát. S hustou sieťou značkovaných chodníkov, tento región je rajom pre milovníkov prírody a histórie. Karpatské lesy, posiate starobylými hradmi a rozprávkovými výhľadmi, sú ideálne pre tých, ktorí si chcú užiť pokojné chvíle v prírode.

 • Hrad Červený Kameň

Hrad a jeho okolie sú ideálne pre rodinný výlet. V zime, ak sú podmienky priaznivé, je možné navštíviť hrad a jeho expozície. Okolité parky a lesy poskytujú priestor pre nenáročné prechádzky so zimnou atmosférou. Je dôležité sledovať aktuálne informácie o otváracích hodinách a dostupnosti hradu v zimnom období.

 • Smolenický zámok a okolie

Aj keď zámok samotný môže byť v zime zatvorený, jeho okolie ponúka pekné prostredie pre krátke prechádzky. Park a lesné cesty v okolí sú vhodné pre rodiny s deťmi, a zimná krajina tu môže byť veľmi idylická.


 • Tajomstvá hradu Dobrá Voda

Hrad Dobrá Voda, ukrytý v srdci kopcov neďaleko Trnavy, je dokonalým miestom pre rodiny hľadajúce trochu dobrodružstva a histórie aj počas zimy. Táto ľahká poldenná túra je ako stvorená pre malých aj veľkých objaviteľov.

Začnite svoj výlet v malebnej obci Dobrá Voda, kde sa môžete pred túrou posilniť v miestnej kaviarni. Cesta k hradu je priamočiara a dobre udržiavaná, čo znamená, že aj s deťmi sa na túru môžete vybrať bez obáv. Po ceste budete obklopení zasneženými stromami a môžete počúvať ticho prírody a šuštěnie snehu pod nohami.

Hrad samotný, hoci v zimnom období môže byť uzavretý, stále pôsobí majestátne a tajomne. Jeho zrúcaniny sú dokonalým miestom pre detské predstavy o rytieroch a princeznách. Nezabudnite deťom rozprávať príbehy a legendy, ktoré sú s hradom spojené, aby sa cítili ako súčasť živej histórie.


 • Výzva hradu Ostrý Kameň

Cesta k hradu je pomerne náročnejšia a ponúka úžasné výhľady na zasneženú krajinu, čo ju robí ideálnou pre tých, ktorí majú radi trochu viac dobrodružnej a akčnejšej turistiky. Výstup k hradu si vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu a opatrnosť, najmä v zime, keď môžu byť chodníky klzké.

Pri plánovaní výletu je dôležité mať na pamäti, že hrad môže byť v zimných mesiacoch zatvorený, ale samotná túra a výhľady z okolia hradu sú stále veľmi príťažlivé. Výstup k hradu ponúka jedinečnú príležitosť vychutnať si ticho zimnej prírody, obdivovať zasnežené lesy a doliny a užiť si čerstvý horský vzduch.


 • Krása Zárubov

Záruby, najvyšší vrch Malých Karpát, je skvelou voľbou pre naáročných turistou, ktorí zvládnu aj náročnú poldennú až dennú túru. Zimná príroda tu hraje všetkými farbami a ponúka nezabudnuteľný zážitok a ešte nezabudnuteľnejšie výhľady.

Náučné Chodníky: Spoznávajte a kochajte sa

Náučné chodníky ako tie v Smoleniciach, Dechticiach, Horných Orešanoch alebo Suchej nad Parnou ponúkajú nenáročné trasy, kde sa môžete dozvedieť viac o prírode a histórii regiónu. Tieto chodníky sú ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšiu prechádzku v prírode.

 • Smolenice

Náučný chodník Smolenického krasu, prechádzajúci divokou tiesňavou Hlboča, je skutočným rajom pre milovníkov prírody, ktorým odhaľuje krásy krasovej oblasti a jej jedinečnú biodiverzitu.

 • Dechtice

V srdci prírody, len kúsok od Dechtíc, sa tiahne náučný chodník Katarínka, ktorý vedie k zrúcaninám starobylého kostola a kláštora, poskytujúc návštevníkom nielen krásne výhľady, ale aj vzdelávacie momenty plné histórie.

 • Suchá nad Parnou

Náučný chodník v Suchej nad Parnou, vytvorený v spolupráci s miestnou školou a poľovníckym združením, ponúka rodinám s deťmi jedinečnú možnosť naučiť sa viac o miestnej prírode a ekológii, zatiaľ čo si užívajú


 • Horné Orešany

Lesnícky a prírodovedný náučný chodník v Horných Orešanoch, s dĺžkou 5,5 km, ponúka návštevníkom pokojnú prechádzku prírodou, kde sa môžu dozvedieť o miestnej flóre a faune, a v zime je dokonca možné využiť bežky.

Tento náučný chodník v zime poskytuje ideálne podmienky pre bežkovanie.

Dĺžka trasy 5,5 km je dostatočná na to, aby poskytla príjemný bežkársky zážitok, pričom väčšina trasy vedie cez lesné prostredie. krásy krajiny.

Pre milovníkov bežkovania

V Trnavskom kraji a jeho okolí nájdete niekoľko skvelých miest vhodných na bežkárske dobrodružstvá. Tu je niekoľko tipov:

 • Malé Karpaty: Tento pohorí je známe svojimi zasneženými lesnými cestami, ktoré sú ideálne pre bežkovanie. Môžete sa vydať na bežkách po niektorých z menej frekventovaných turistických chodníkoch. Len nezabudnite skontrolovať snehové podmienky vopred.
 • Okolie Smoleníc: Smolenice a ich okolie ponúkajú krásne lesné oblasti, ktoré sú počas zimných mesiacov často pokryté dostatočnou vrstvou snehu pre bežkovanie.
 • Buková pri Trnave: Oblast okolo obce Buková je známa svojimi nádhernými lesmi. Ak tu bude dostatočná snehová pokrývka, je to ideálne miesto pre pohodové bežkovanie.
 • Okolie Modry a Pezinka: Tieto oblasti sú tiež súčasťou Malých Karpát a ponúkajú nádherné scenérie pre zimné športy, vrátane bežkovania.
Zimná turistika v okolí Trnavy je ako darček, ktorý si môžete dopriať pred Vianocami s celou rodinou, priateľmi a možno i sám. Vydajte sa na tieto trasy, aby ste načerpali novú energiu, objavili kúzlo zasneženej prírody a užili si pokoj, ktorý moderný život tak často postráda. Uvidíte, že návrat do vášho teplého domova bude o to magickejší. 

Tak neváhajte, obujte si topánky, zabaľte termosku s teplým čajom a vyberte sa objaviť zimné čaro okolia Trnavy! 

Pred odchodom na túru sa uistite, že máte vhodné zimné oblečenie, pevnú obuv, a nezabudnite ani na teplé nápoje a občerstvenie. Je dobré tiež vopred skontrolovať aktuálne počasie a prípadné upozornenia týkajúce sa turistických trás.


Pozrite si tiež