Powered by Smartsupp
Akciové ceny

Zelené strechy, ako budúcnosť mestského bývania

Ahoj, milá komunita Prúdy! Možno sa pýtate, prečo sme sa rozhodli pre zelené strechy namiesto bežných? Odpoveď je jednoduchá! Zelené strechy sú symbolom inovácie a ekologickej udržateľnosti, s potenciálom zlepšenia kvality života v mestách. Poďte s nami objaviť úžasné výhody týchto "živých" striech v našom najnovšom blogu.


Zlepšenie kvality vzduchu

Rastliny - sukulenty, ktoré tvoria naše zelené strechy, pôsobia ako prirodzené filtre vzduchu. Absorbujú znečisťujúce látky aj oxid uhličitý, a prostredníctvom procesu fotosyntézy vyrábajú kyslík. Tento cyklus sa sa v budúcnosti stane kľúčovým faktorom v mestských oblastiach, kde hustota obyvateľstva a doprava často vedú k nižšej kvalite vzduchu. Práve zelené strechy môžu prispieť k jej zlepšeniu a vytvoriť zdravšie životné prostredie pre obyvateľov.

Znižovanie tepelných mestských ostrovov

Zelené strechy prispievajú k redukcii takzvaného "Urban Heat Island" (UHI) efektu. UHI je jav, kedy mestské a priemyselné oblasti vykazujú vyššie teploty v porovnaní s okolitými oblasťami. Dôvodom sú materiály použité v mestských prostrediach, ako sú betón a asfalt, ktoré akumulujú a udržiavajú teplo. Zelené strechy absorbujú slnečné žiarenie a tým pomáhajú znížiť množstvo udržaného tepla v mestskom prostredí, čím prispievajú k stabilizácii teploty a zmierneniu efektu UHI.

Podpora biodiverzity

Naše zelené strechy fungujú ako mini ekosystémy uprostred mestského prostredia. Slúžia ako útočisko pre rozmanité druhy hmyzu a vtákov, vytvárajúc tak malý ostrov biodiverzity v urbanizovanom prostredí. Okrem toho, sme už na našich zelených strechách vytvorili útočisko pre včely, ktoré tak majú možnosť rozširovať rôznorodosť miestnej flóry prostredníctvom opeľovania. Tento krok je krokom smerom k posilneniu biodiverzity a vytváraniu udržateľnejšieho miestneho prostredia.

Ako vidíte, zelené strechy ani zďaleka nie sú len o estetickom význame. Pre zaujímavosť, inšpiratívne a fascinujúce projekty zelených striech sa objavujú po celom svete. Od strešných záhrad v Paríži až po enormné zelené parky na strechách mrakodrapov v Singapure - zelené strechy skutočne transformujú naše mestské krajiny v krajšie, zdravšie a udržateľnejšie. 

Veríme, že zelené strechy v projekte Prúdy nie sú len doplnkom, ale skutočnou investíciou do budúcnosti našej planéty a do života našej komunity. Tešíme sa na to, ako sa už čoskoro plne rozvinú a začnú tak prispievať k lepšiemu a zdravšiemu životnému prostrediu.

Ďakujeme, že ste sa pridali k našej ceste. Tešíme sa na to, ako vás budeme informovať o všetkých ďalších novinkách a zaujímavostiach. Pekný deň všetkým! 🌞

Radosť žiť. Radosť bývať

Snívate o novom začiatku vlastného domova? Alebo hľadáte zmenu a chcete vymeniť staré za niečo úplne nové?

Nech už je to akokoľvek, Prúdy sú tu, aby splnili vaše sny o dokonalom bývaní. Nahliadnite na naše byty v druhej etape, nechajte staré za sebou a vydajte sa na novú cestu s nami. Prúdy nie sú len nové byty, je to úplne nový príbeh Vášho mestského bývania. 

Ak nechcete zmeškať žiadne novinky a chcete byť v obraze o najnovších aktualizáciách a udalostiach súvisiacich s projektom Prudy, určite nás sledujte na sociálnych sieťach.

Pozrite si tiež