Akciové ceny

Prúdy: Najčastejšie kladené otázky

Aké typy bytov ponúkame, aké sú podmienky kúpy bytu, aké sú možnosti financovania a množstvo ďalších často kladených otázok sme pre Vás zodpovedali v tomto článku.

Aké typy bytov sú k dispozícii?

Ponúkame širokú škálu bytov, aby sme uspokojili rozmanité potreby a životné štýly našich klientov:

 • 1.5-izbové byty – Tieto byty, s rozlohou až 40 m² sú ideálne pre tých, ktorí preferujú menšie, ale kvalitne navrhnuté priestory. Výnimočnosťou každého z týchto bytov je predzáhradka, ktorá rozširuje obytnú plochu a pridáva prírodný element k vášmu domovu.
 • 2-izbové byty – Naše 2-izbové byty v Prúdoch sú príkladom vysokého štandardu a kvalitného bývania. Sú navrhnuté s ohľadom na optimálnu dispozíciu, priestrannosť a maximálny príliv denného svetla. Loggie, prístupné z obývačky aj spálne, ponúkajú perfektné miesto pre relaxáciu. Niektoré z týchto bytov majú tiež otvorené predzáhradky.
 • 3-izbové byty – Ideálne pre mladé rodiny, naše 3-izbové byty sú synonymom priestranstva, svetla a pohodlia. Vyznačujú sa loggiami a nadštandardne veľkými oknami, ktoré zaručujú dostatočné denné svetlo. Navštívte náš vzorový byt a presvedčte sa sami o ich kvalite.
 • 4-izbové penthousy – Tieto exkluzívne 4-izbové byty na najvyššom poschodí kombinujú luxus, súkromie a prestížny výhľad. Majú rozľahlé terasy pre ultimátny komfort a relaxáciu. Každý byt má rezervované parkovacie miesto v podzemnej garáži s odkladacím priestorom a možnosťou nabíjania elektromobilov.

Táto ponuka bytov zaručuje, že každý náš klient nájde presne to, čo hľadá, či už ide o kompaktný byt alebo priestorový penthouse s úchvatnými výhľadmi.

Aké sú cenové rozpätia dostupných bytov?

Cenové rozpätie dostupných bytov sa pohybuje od 135 900 € do 439 900 €, čo zodpovedá rôznym veľkostiam a typom bytov, ktoré ponúkame. Konkrétne:

 • Najlacnejšie dostupné byty sú ponúkané za cenu od 135 900 €, čo sú menšie byty s obmedzenejšími priestorovými možnosťami.
 • Priemerné cenové rozpätie bytov sa pohybuje od 145 900 € do 199 900 €, zahŕňajúce rôzne typy bytov so strednými rozmermi a vlastnosťami.
 • Na vyššom konci cenového spektra sú byty od 200 000 € až do 439 900 €, čo sú veľké byty alebo penthousy s nadštandartnými vlastnosťami a prémiovými pohľadmi.

Ceny sú odvislé od veľkosti, dispozície, poschodia, prítomnosti vonkajších priestorov (ako loggie alebo terasy) a ďalších prémiových funkcií. Tieto cenové údaje vám poskytnú orientačný prehľad o možnostiach, ktoré sú momentálne dostupné v našom portfóliu.


Aké sú možnosti financovania alebo hypotekárne možnosti pre tento projekt?

Partnerskými bankami pre poskytnutie hypotekárneho úveru sú VÚB, Tatrabanka, SLSP, ČSOB a Unicredit Bank. V týchto bankách nie je potrebný znalecký posudok, proces schválenia úveru je jednoduchý a rýchly.


Kedy sa očakáva dokončenie 2. etapy?

Dokončenie druhej etapy nášho projektu je naplánované na jeseň 2024. Tento termín bol stanovený s ohľadom na súčasné postupy a časové harmonogramy. V súlade s našim záväzkom k vysokým štandardom a kvalite, intenzívne pracujeme na tom, aby sme tento cieľ dosiahli. Naše úsilie je podporené našimi predchádzajúcimi skúsenosťami z prvej etapy projektu, ktorú sme dokončili presne podľa plánu. Sme odhodlaní zachovať tento trend a zabezpečiť, aby aj druhá etapa bola dokončená včas a bez kompromisov voči kvalite a dizajnu, ktoré si naši klienti zaslúžia.


Aké sú podmienky kúpy alebo rezervácie bytu?

 • Po predložení kompletných údajov kupujúcich je vypracovaná rezervačná zmluva. Rezervačný poplatok sa hradí na účet developera, a je splatný do 3 pracovných dní, rezervačná doba je 30 dní, nasleduje zmluva o budúcej kúpnej zmluve ZoBKZ.
 • Na základe ZoBKZ sa hradí 20 % z kúpnej ceny bytu + 20 % z ceny parkovacieho státia, do 15 kalendárnych dní od podpisu zmluvy, rezervačný poplatok je odpočítaný.
 • Zvyšných 80% sa hradí až po kolaudácii - na základe podpísanej zmluvy o prevode, buď dofinacovaním z úveru alebo z vlastných zdrojov.

Ako sa bude riešiť správa bytového komplexu?

Správu bytového komplexu zabezpečuje zazmluvnený správca. Kupujúci podpisom zmluvy o prevode automaticky pristupuje aj k zmluve o výkone správy. Okrem iného správca zabezpečuje pre vlastníkov aj údržbu zelene a upratovacie služby. 

Ako sú riešené parkovacie možnosti pre obyvateľov a pre návštevu? 

Klient má možnosť kúpy vnútorného garážového státia v cene od 14.900 € vrátane DPH , alebo vonkajšieho parkovacieho státia v cene od 12.900 € vrátane DPH. Nie je povinnosť kúpiť parking, avšak kúpu vlastného státia odporúčame. Parkovacie státia sú rôznej veľkosti, predĺžené parkovacie státia, státia so skladom alebo s predprípravou pred dobíjanie elektromobilov. Návštevy majú možnosť parkovať na vyznačených vonkajších parkovacích státiach pozdĺž parku. 


Ako je komplex prepojený s mestskou infraštruktúrou a dopravou?

Náš komplex je navrhnutý tak, aby poskytoval vynikajúce prepojenie s mestskou infraštruktúrou a dopravou, čo je základným kameňom komfortného a pohodlného životného štýlu našich obyvateľov. S hrdosťou môžeme konštatovať, že sme dosiahli tento cieľ prostredníctvom niekoľkých kľúčových prvkov:

 • Zmodernizovaná infraštruktúra – V rámci našeho projektu sme postavili elegantný kruhový objazd, ktorý nielen zlepšuje plynulosť dopravy, ale zároveň prispieva k estetike celej oblasti.
 • Bezpečný chodník a cyklotrasa – V súlade s našim záväzkom k podpore udržateľnej dopravy a zdravého životného štýlu sme vybudovali prvotriednu cyklotrasu a bezpečné chodníky, ktoré sú súčasťou komplexnej pešej a cyklistickej siete.
 • Vstup do garáže so stojiskom na bicykle – Ponúkame integrované riešenie pre motorovú aj nemotorovú dopravu, vrátane pohodlného prístupu do vašej garáže a zariadení na bezpečné parkovanie bicyklov.
 • Rekonštrukcia Koniarekovej ulice a nová križovatka – S cieľom zlepšiť dopravné spojenie s mestom, bola Koniarekova ulica komplexne zrekonštruovaná a vybavená novou križovatkou, čím sa zabezpečuje rýchly a bezproblémový prístup k bývaniu Prúdy.

Samozrejme, v rámci dlhodobého plánu rozvoja nášho komplexu sme zohľadnili aj strategickú potrebu priameho napojenia na obchvat. Toto napojenie poskytne nasledujúce výhody:

 • Lepšia dostupnosť - Priame napojenie na obchvat znamená zvýšenú dostupnosť a pohodlie pre obyvateľov nášho komplexu, ako aj pre návštevníkov. Umožní ľahší prístup do iných častí mesta a zlepší celkovú dopravnú situáciu.
 • Zníženie dopravnej záťaže - Toto napojenie prispeje k zníženiu dopravnej záťaže v centrálnych častiach mesta, čím sa zlepší kvalita života v našej oblasti.
 • Rýchlejšie cestovanie - Obyvatelia budú môcť využívať obchvat pre rýchlejšie cestovanie do vzdialenejších destinácií bez nutnosti prechádzať hustým mestským premávkam.
 • Zvýšenie hodnoty nehnuteľností - Priame napojenie na obchvat pravdepodobne zvýši atraktivitu a hodnotu nehnuteľností v našom projekte, čo je dôležité z hľadiska investícií a dlhodobej udržateľnosti projektu.

Sú možné individuálne úpravy bytov? 

V aktuálnom stave dokončenia projektu žiaľ už klientské zmeny nie sú možné. Na začiatku projektu boli zmeny možné za poplatok. 

Sú v projekte byty prispôsobené pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?

Áno. Projekt Prúdy je bezbariérový, prístup do vnútrobloku je umožnený cez nájazdovú rampu a výťahom je možné sa dostať z garáží cez prízemie až do bytu.


Aký je postup pri reklamácii alebo riešení problémov po zakúpení bytu? 

Vlastník má možnosť podať reklamáciu prostredníctvom mailu reklamacie@prudy.sk Ďalší postup je uvedený v užívateľskom manuáli bytu, ktorý je odovzdaný každému novému vlastníkovi.


Aká je energetická účinnosť / spotreba bytov v projekte? 

A1 - vysoká energetická hospodárnosť


Ako sú riešené spoločné priestory a zelené plochy v komplexu? 

Detské ihrisko vo vnútrobloku, v budúcnosti v II. etape plánované aj workoutové ihrisko, bohatá výsadba okrasných rastlín a kríkov, oplotenie z vavrínovca, vysadené vzrastlé stromy ako javor či breza, živé trávnaté koberce a iné. Pohodovú atmosféru moderného mestského bývania dopĺňa komunitná záhrada, drevené lavičky a príjemné osvetlenie.


Sú v projekte plánované obchody, služby alebo iné občianske vybavenia?

Áno, v rámci projektu Prúdy plánujeme zahrnúť aj rôzne obchody, služby a iné občianske vybavenia, ktoré prispejú k pohodliu a kvalite života obyvateľov. Hlavnými prvky tohto plánu sú:

 • Nový široký bulvár - Súčasťou projektu je výstavba 33 metrov širokého bulváru, ktorý bude nielen spojnicou medzi rôznymi časťami projektu, ale aj príjemným miestom na prechádzky a spoločenské vyžitie.
 • Zastávka MHD - Pre zabezpečenie pohodlného spojenia s ostatnými časťami mesta bude v rámci projektu zriadená zastávka s mestskou hromadnou dopravou.
 • Výber obchodov a služieb - V projekte je plánovaný aj výber obľúbených obchodov a služieb, ktoré zaručia, že všetky základné potreby obyvateľov budú k dispozícii priamo na mieste.
 • Škôlka - S ohľadom na potreby mladých rodín bude súčasťou projektu aj škôlka, čo prispeje k väčšiemu pohodliu rodín s deťmi.
 • Blízkosť mesta - Projekt sa nachádza v pešej vzdialenosti od centra mesta, čo umožňuje ľahký prístup k ďalším službám a vybaveniu, ktoré mesto ponúka.

Tento komplexný prístup k plánovaniu znamená, že obyvatelia projektu Prúdy budú mať k dispozícii všetko potrebné pre pohodlné a plnohodnotné bývanie v blízkosti mestského centra.


V prípade, že máte ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať. 


Pozrite si tiež